זימנו אותך לראיון עבודה ?מצוין


1 דקות קריאה

הכנה לראיון עבודה: זימנו אותך לראיון עבודה ?מצוין !עשית חצי מהדרך .האתגר הבא הוא לעבור את ראיון העבודה הפרונטאלי  ,קצת מלחיץ? אין ספק ,אבל החלק הטוב הוא שיש לך השפעה רבה על איך הריאיון יעבור  .  ריכזה עבורך מס 'טיפים חשובים ,שיסייעו לך להתכונן טוב יותר לראיון ואיך יתרשמו ממך. אנו ממליצים לך לקרוא בעיון ולהתכונן טוב טוב לתפקיד הבא שלך.  הכנה מקדימה: לפני הריאיון חשוב לקרוא על החברה :כמה זמן היא קיימת ?במה היא מתמחה ?מי הלקוחות שלה ?מה גודלה בשוק ?מי המתחרים? הכינו רשימת שאלות לגבי המשרה אליה אתם מיועדים :מה הגדרת התפקיד ?מה הוא כולל ?מהו המבנה הארגוני ?למי כפופים ?האם העבודה היא כעצמאי או בצוות ?האם יש חפיפה מסודרת ?מה צפיות הארגון ממך ?ועוד שאלות נוספות החשובות לך .את השאלות יש להביא לראיון ולשאול אותם בסוף הריאיון ,במידה וטרם קיבלת עליהם מענה במהלך הריאיון .מומלץ לשמור את נושא השכר לסוף הריאיון.  התכוננו לראיון .במהלך הריאיון תידרשו לספר על עצמכם .חישבו מראש מה חשוב לכם להגיד ואיך לספר את הסיפור שלכם .הקפידו להיות ממוקדים ,להיצמד לניסיון הרלוונטי למשרה אליה הגשתם מועמדות ולא לגלוש לאירועים לא רלוונטיים .שלב ההצגה העצמית הוא חשוב מאוד ועליכם להרשים את היושב מולכם .הקפידו להיות עקביים ,לשים דגש על הניסיון המקצועי שלכם ,על קשיים שחוויתם ,על הצלחות ,האתגרים והשאיפות שלכם .היו צנועים .אל תפריזו בסיפורים ואל תזלזלו באנשים .פרגנו לארגונים שעבדתם בהם ,למנהלים שעבדתם תחתם .אל תאשימו אחרים בדברים שקרו .שימרו על תשובות דיפלומטיות .מעסיקים אוהבים אנשים חיוביים ,המפגינים התלהבות לעבוד בארגון אליו הגיעו ואשר ניכר ,כי הם מוכוונים לתפקיד.  

יש לכם חבר/בן משפחה פנוי ?בקשו ממנו שיעשה אתכם סימולציה .זה תמיד עוזר.  יום הריאיון: הקפידו להתלבש בלבוש ייצוגי ומכבד .למראה החיצוני יש השפעה גדולה על הרושם הראשוני שלכם,  כי כולם משחקים תפקיד חשוב ,לא פחות מהלבוש עצמו  – ולכן חשוב להקפיד על מראה השיער ,הציפורניים ,האיפור ,הריח ,הגילוח ורמת הניקיון הכללית כולם משחקים תפקיד חשוב ,לא פחות מהלבוש עצמו .הבגדים בהם תבחרו להופיע לראיון העבודה משקפים למראיין קוים לדמותכם ,ולא פחות מכך את יחסכם לזולת .אז הטיפ הראשון שלנו הוא להתאים את הלבוש  לאופי החברה והמשרה ובכל מקרה ,לשמור על מראה מהוגן ונעים .השתדלו להימנע מבחירות קיצוניות ,בין אם מדובר בבחירת הצבעים ,האיפור ,התכשיטים או כמות הבושם.    דקות לפני שהוא אמור להחיל .קחו בחשבון בעיות חניה ,בעיות תנועה וזמן 30 כוונו להגיע לראיון לראיון למצוא את המשרד אליו אתם אמורים להגיע .בדקו מראש כמה זמן ייקח לכם להגיע ואיפה ניתן לחנות\   15 באיזו תחנת אוטובוס לרדת .הגעתם מוקדם מדי ?חכו למטה \בבית קפה .היכנסו למשרדים בדיוק דקות לפני. ממתינים לריאיון ?השתיקו את הסלולארי ,בשום פנים ואופן אל תשחקו \תגלשו בסלולארי.  נכנסים לראיון ?חייכו .חיוך שובר מחסום פסיכולוגי ויוצר אווירה נעימה בין שני הצדדים.  

איך לשבת בראיון עבודה ?ראשית -הניחו את התיק בצד .הטלפון הסלולארי מכובה בתוך התיק ,כבר אמרנו ?בזמן הריאיון השתדלו לשמור על זקיפות טבעית ;הישירו מבט ונסו להימנע מתנועות שפתיים או ידיים חוזרות כמו גם משילוב ידיים .אל תפלשו למרחב הפרטי של השני והרשו לעצמכם לחייך ולהיות סימפטיים .הנהנו מדי פעם למראיין והסכימו עם דבריו.  מהלך הריאיון: השירו מבט למראיין .נשמע מובן מאליו אבל לא כך ...חשוב לא להתעלם מהמראיין ולשמור אתו על קשר עין רצוף .מניעה מקשר עין מעידה על חוסר אמינות או כחוסר כישורים חברתיים בסיסיים. השאלות בראיון עבודה אינן שאלות חדשות ומקוריות ומרביתן דומות .חלק מהשאלות" מכשילות" ואחרות אמורות לשקף את אישיות המרואיין ,לכן מומלץ להתכונן ולהכיר את השאלות השכיחות מראש ולנסח לעצמכם תשובות בהן תוכלו להשתמש בזמן הריאיון .שאלות פופולריות הן ,בין היתר :למה הגשת מועמדות דווקא לתפקיד זה ?מדוע את/ה מתאים/מה לתפקיד ?מה הכישורים שלך ?מה עשית בתפקידך הקודם ?מדוע סיימת את תפקידך הקודם ?מהי התכונה הכי חיובית שלך ?מה היית רוצה לשפר ?מה הכי חשוב לך במקום העבודה ?וכו .'הקפידו לענות בנוחות ,לעניין ובנועם .ענו ישר ולעניין והימנעו מתשובות ארוכות ומשעממות ,ללא שורה תחתונה.  היו סבלניים .תנו למראיין להוביל את השיחה .לא משנה בן כמה הוא ומה הניסיון שלו .לא משנה גם עד כמה אתם בכירים וכמה ניסיון יש לכם .בראיון הזה אתם המרואיינים ,אז אל תנסו לנהל את הריאיון .זה רלבנטי ,כמובן ,גם לעניין השכר והתנאים .אל תזמו את העלאת הנושא הזה ותנו למראיין לעשות זאת בזמנו.  היו אתם !המראיין הוא אדם אובייקטיבי ,המבצע את עבודתו ותו לא .אין לו עניין להכשילכם ,ממש כפי שאין לו סיבה להעביר אתכם לשלב הבא ,רק כי ניסיתם להתחבב עליו בצורה מאולצת .אין ספק, שכימיה עם המראיין מועילה לחוות הדעת שהוא יגבש ,אך תקשורת חיובית ונוחה אינה דבר שניתן ליצור באופן מלאכותי .אל תסגרו ותכנסו ללחץ או תפתחו תוקפנות כלפי מראיין הנתפש כעוין ומצד שני,      . היזהרו מפתיחות יתר וחציית גבולות מול מראיין נעים ונוח אל תשקרו .מלבד העובדה שמדובר בעבירה ,השקר ,טבעו לצוף ולהתגלות .נסו להתמקד בפרטים המציגים אתכם באופן חיובי אך הימנעו משקרים .אם ישנה תקופה בה לא עבדתם והיא חסרה בקו"ח שלכם ,כדאי להתייחס אליה ולהסבירה ,כי סביר שהמראיין ישים אליה לב. בסוף הריאיון המראיין ישאל אתכם אם יש לכם שאלות נוספות .כאן חשוב להעלות שאלות שעולות לכם מהשיחה ,מהתפקיד .תרגישו נוח להתעניין ולהציג שאלות שחסר לכם מידע עליהם .שאלות חכמות ייתנו תחושה  של עניין ורצינות מצדכם.  בסוף הריאיון -אמרו תודה על ההזדמנות ועל הזמן שהמראיין הקדיש לכם. 

לאחר הריאיון:

עדכנו את ואת הסוכן שליווה אתכם לגבי הריאיון. שתפו אותם מה היה ומה נשאלתם ומה סוכם בסוף השיחה .הם ישמרו על קשר עם המעסיק כדי לקדם את המועמדות שלכם .
 

הערות
* כתובת הדואר האלקטרוני לא תוצג באתר.